Saules gaismas pārvēršana elektrībā

Tikai 1 stundā Zeme no saules saņem vairāk enerģijas, nekā mūsu sabiedrība patērē gada laikā. Padariet sauli par savu jauno enerģijas piegādātāju. Fotoelementu efekts ļauj ražot elektroenerģiju no saules gaismas. Katrs fotoelektriskais saules panelis sastāv no daudzām šūnām, šīs šūnas ir izgatavotas no silīcija, pusvadoša materiāla. Šīs silīcija šūnas absorbē saules gaismu iekustinot elektronus, radot elektrisko strāvu.

Aizpildiet pieteikumu

  Kā darbojas saules paneļi?

  Fotoelektriskie paneļi ir izgatavoti no 8 galvenajiem komponentiem:

  1. Alumīnija rāmis
  2. Rūdīts vāka stikls
  3. Iekapsulēšanas folija 1
  4. Saules šūnas
  5. Iekapsulēšanas folija 2
  6. Aizmugures lapa
  7. Sadales kārba

  Saules fotoelementi pārvērš saules gaismu elektroenerģijā. Saules enerģija tiek novadīta caur mazām metāla sloksnēm (kopne) uz saules baterijām uz platākām metāla sloksnēm (kopnes stieņiem), kas iegūstot enerģiju novada to uz sadales kārbu(es) saules paneļa aizmugurē. Caur sadales kārbu saules panelis ir savienots ar citiem PV moduļiem, lai izveidotu stringu(virkni). Saules sistēma parasti sastāv no vairākiem stringiem.

  Kas jāņem vērā, izvēloties saules paneļus?

  Pirms izlemjat par PV paneļiem, jums jāpārbauda šādi kritēriji:

  ✓ Zīmola uzticamība
  Lai veiktu drošu ieguldījumu, jums vajadzētu izvēlēties labi pazīstamu un banku spējīgu (Tier 1) saules paneļu zīmolu ar veiksmīgu pieredzi, reputāciju daudzu gadu garumā.

  ✓ PV paneļa jauda un efektivitāte
  Saules paneļa veiktspēja ir norādīta WP (watt peak, saukta arī par jaudu) un efektivitāte %. Jo augstākas vērtības, jo labāk, taču jāņem vērā arī izmaksas par Wp.

  ✓ Preces garantija
  Produkta garantija ir garantija par izstrādājuma materiāliem un izgatavošanu, tā attiecas uz jūsu saules paneļiem, ja atklājat problēmas ko izraisa ražošanas defekts noteiktā laika posmā.

  ✓ Jaudas izvades garantija (degradācija)
  Saules paneļu veiktspējas garantija nodrošina garantiju, ka jūsu saules paneļi darbosies noteiktā efektivitātes līmenī pēc noteikta gadu skaita (piemēram, 25 gadu laikā).

  ✓ Saules paneļu sertifikāti/testi
  Saules paneļi parasti tiek pārbaudīti ekstremālos apstākļos (piemēram, amonjaka, sāls miglas, smilšu un PID izturība) un tiem ir atbilstoši sertifikāti.

  Kas ir 1. līmeņa saules panelis

  Terminu “Tier 1” diezgan plaši un bieži lieto daudzi saules enerģijas pārdošanas uzņēmumi kuri to izmanto, lai raksturotu savus saules paneļus kā augstas kvalitātes produktu. 1. līmeņa klasifikācijas skalu organizē Bloomberg New Energy Finance Corporation un tā tiek izmantota lai klasificētu saules paneļu ražotājus pēc to banku iespējām vai finansiālās stabilitātes.

  Banka nefinansētu liela mēroga projektu teiksim 100 miljonu eiro vērtībā, ja izmantotais produkts varētu īstermiņā neizdoties, tāpēc netieši Tier 1 saraksta saules panelis tiek uzskatīts kā augstas kvalitātes panelis vai jāsaka, saules panelis kas ir paredzēts lai ražotu jaudu tik ilgi cik garantētais kalpošanas laiks, kas ir aptuveni 25-30 gadi. Otrs iemesls, kāpēc var pieņemt, ka 1. līmeņa saules panelis ir kvalitātes panelis, jo tas ir balstīts uz Bloomberg noteiktajiem kritērijiem,​​Tier 1 sarakstā var iekļaut tikai saules paneļu ražotājus kuriem pieder sava ražotne. Ja saules enerģijas uzņēmums izmanto ārpakalpojumus savu paneļu ražošanai, tas netiks iekļauts 1. līmeņa sarakstā. Ja uzņēmumam pieder sava ražotne, tad jūs zināt, ka tiks ieviestas stingras kvalitātes kontroles vadlīnijas, kas galu galā radīs labāku un uzticamāku produktu! Uzņēmumi kas investējuši paši savā ražošanā, investē arī sava produkta izpētē un attīstībā.

  Ir svarīgi atzīmēt, ka tikai ļoti neliela daļa pasaules saules paneļu ražotāju sasniedz 1. līmeņa rangu, tāpēc esiet ļoti piesardzīgs, ja saules enerģijas tirdzniecības pārstāvis apgalvo, ka viņu saules panelis ir 1. līmeņa panelis.

  2022. gada 1. līmeņa saules paneļu saraksts (2 ceturksnis). Skatiet, kādi saules moduļu ražošanas uzņēmumi ir ietverti sarakstā zemāk. Lūdzu ņemiet vērā, ka saraksts tiek atjaunināts katru ceturksni.

  Manufacturers

  Q1

  Q2

  Q3

  Q4

  Adani / Mundra

  AE Solar

  AKCOME

  AU Optronics

  Beyond Sun

  Boviet

  BYD

  Canadian Solar

  CECEP

  CGS

  Chint / Astronergy

  Dehui

  DMEGC

  Dongfang

  Eging

  ET Solar Inc

  Exiom Group

  First Solar

  GCL System

  Goldi Solar

  Green Wing

  Haitai

  Hansol Technics

  Hanwha Q Cells

  Heliene

  Hevel

  HT-SAAE

  HuaSun Energy

  Hyundai

  JA Solar

  Jetion

  Jinneng / Jinergy

  Jinko

  Jolywood

  Leapton Energy

  LG Solar

  LONGi Solar

  Meyer Burger

  Motech

  Neo Solar Power (NSP) / URE

  New East Solar Energy

  Philadelphia Solar

  REC Group

  Recom

  Renesola Yixing

  Renewsys

  Risen Energy

  S-Energy

  Seraphim / SEG

  Sharp

  Shinsung

  Solargiga

  Sumec / Phono Solar

  Sunport

  SunPower / Maxeon

  Suntech

  Swelect

  Talesun

  Tongwei

  Trina Solar

  TSEC

  Ulica Solar

  UREC

  Vikram

  VSUN Solar

  Waaree

  Yingli Silfab

  ZNShine

  Saules paneļa efektivitāte

  Saules paneļa efektivitāte ir saules gaismas (apstarošanas) daudzuma mērs, kas nokrīt uz saules paneļa virsmas un tiek pārveidots par elektroenerģiju. Pateicoties daudzajiem fotoelementu tehnoloģiju sasniegumiem pēdējos gados, vidējā paneļa pārveidošanas efektivitāte ir palielinājusies no 15% līdz krietni virs 20%. Šī lielā efektivitātes lēciena rezultātā standarta izmēra paneļa jauda palielinājās no 250 W līdz 400 W un vairāk
  Saules paneļa efektivitāti nosaka divi galvenie faktori; fotoelementu (PV) elementu efektivitāte, pamatojoties uz elementu konstrukciju, silīcija tipu un kopējo paneļa efektivitāti pamatojoties uz šūnas izkārtojumu, konfigurāciju un paneļa izmēru.

  Saules paneļa efektivitāte ir saules gaismas (apstarošanas) daudzuma mērs, kas nonākot uz saules paneļa virsmas tiek pārveidots par elektroenerģiju. Pateicoties daudzajiem fotoelementu tehnoloģiju sasniegumiem pēdējos gados, vidējā paneļa efektivitāte ir palielinājusies no 15% līdz krietni virs 20%. Šī lielā efektivitātes lēciena rezultātā standarta izmēra paneļa jauda palielinājās no 250 W līdz 400 W un vairāk.

  Saules paneļa efektivitāti nosaka divi galvenie faktori; fotoelementu (PV) elementu efektivitāte, pamatojoties uz elementu konstrukciju, silīcija tipu un kopējo paneļa efektivitāti pamatojoties uz šūnas izkārtojumu, konfigurāciju un paneļa izmēru.

  Šūnu efektivitāte

  Šūnu efektivitāti nosaka šūnu struktūra un izmantotā substrāta veids, kas parasti ir P vai N tipa silīcijs. Elementu efektivitāti aprēķina pēc tā sauktā aizpildījuma koeficienta (FF), kas ir PV elementa maksimālā konversijas efektivitāte pie optimālā darba sprieguma un strāvas.
  Šūnu konstrukcijai ir nozīmīga loma paneļa efektivitātē. Galvenās funkcijas ietver silīcija tipu kopņu konfigurāciju un pasivācijas veidu (PERC). Paneļi kas būvēti izmantojot dārgas IBC šūnas pašlaik ir visefektīvākās (20-23%), pateicoties augstas tīrības pakāpes N-veida silīcija substrātam un bez zudumiem no kopņu ēnošanas. Tomēr ir paneļi kas izstrādāti izmantojot jaunākās monokristāliskās PERC šūnas un progresīvākas heterojunkcijas (HJT) šūnas kas sasniedz efektivitātes līmeni kas pārsniedz 20%.
  frontside-of-a-conventional-solar-cell-oct-news-img

  Sertifikāti/testi/atzinības/balvas

  unnamed

  Ultra Low-Carbon Solar Alliance

  ``Ultra Low-Carbon Solar Alliance`` ir īpaši vērsta uz ``iemiesoto oglekli``. Iebūvētais ogleklis ietver siltumnīcefekta gāzu emisijas, kas saistītas ar PV materiāliem, produktu ražošanu un transportēšanu. Tā kā investīcijas saules enerģijā ir pazīstamas kā risinājums siltumnīcefekta gāzu ierobežošanai, ``Ultra Low-Carbon Solar Alliance`` paceļ dekarbonizāciju jaunā līmenī un pēta veidus kā samazināt ietekmi uz vidi.

  PVEL labāko izpildītāju rezultātu karte

  DNV GL ir pasaules līderis neatkarīgu konsultāciju, analīžu, tehnoloģiju pārbaudes, sertifikācijas, uzraudzības, kontroles un aktīvu pārvaldības pakalpojumu jomā dažādās nozarēs, tostarp atjaunojamās enerģijas jomā. Novērtēšanas aģentūra, kas sadarbojas ar investoriem, projektu izstrādātājiem, sistēmu īpašniekiem, elektroenerģijas piegādātājiem un iekārtu ražotājiem, lai pārvaldītu kopējo projekta risku, sistēmas veiktspēju un drošību, no mājas PV sistēmām līdz liela mēroga saules spēkstacijām.

  KVALITĀTES KONTROLES PV TÜV ZĪMOGS

  TÜV Rheinland “Quality Controlled PV”. institūta jaunā neatkarīgā sertifikācija kas nepārtraukti testē saules paneļu masveida ražošanu.šis sertifikāts pārsniedz parasto apstiprinājuma sertifikātuun tam tiek piešķirts nummurs IEC TS 63209 — “Paplašinātais sprieguma tests PV paneļiem” — kā arī papildus uzraudzība materiāliem un komponentu piegādātājus.

  N-TV GERMANY,S MOST POPULAR PROVIDER LIFE & LIVING AWARD 2022

  N-TV Vācijas balvu piešķir uzņēmumiem par izcilības un augstas kvalitātes produktu reputāciju mājas patēriņa tirgū, aptaujā tiek vērtēti ( PV nozarē )11 zīmoli. Kā arī balvu piešķir kategorijā, jautājot patērētājiem, vai viņi atkal izmantos šo zīmolu. N-TV
  un Vācijas Pakalpojumu kvalitātes institūts katru gadu sadarbojas, lai piešķirtu šīs balvas, kuru pamatā ir vairāk nekā 40 000 klientu atsauksmju vērtējumi. Kopumā tiek novērtēti vairāk nekā 600 uzņēmumi dažādās nozarēs.
  unnamed (4)

  RED DOT AWARD

  Red Dot Design Award ir starptautiska dizaina balva, ko piešķir Red Dot GmbH & Co.

  Konkurss tiek organizēts katru gadu, lai pārskatītu un atzītu gada labākos produktus visā pasaulē.

  “TIER 1`` AUGSTAS KVALITĀTES PRODUKTI

  1. līmeņa klasifikācijas skalu organizē Bloomberg New Energy Finance Corporation un tā tiek izmantota lai klasificētu saules paneļu ražotājus pēc to banku iespējām vai finansiālās stabilitātes.
  unnamed (5)

  Apstiprināts EuPD pētniecības institūta zīmogs.

  “TOP BRAND PV Europe 2022” ir labāko moduļu ražotāju apmierinātības zīmogs.
  EuPD Research ir globāls trešās puses pētniecības institūts saules enerģijas PV ražošanas jomā ,kas katru gadu veic aptauju saules enerģijas uzstādīšanas uzņēmumos.
  Konkurss tiek organizēts lai pārskatītu un atzītu gada labākos produktus visā pasaulē.

  UZVARĒTĀJS PRODUKTU INOVĀCIJĀS

  Intersolar Award , Solar Power Portal Award un PV žurnāla žūrija piešķir balvu par labākajām inovācijām saules paneļu ražošanā.

  Solar + POWER AWARD BALVA PAR IZCILĪBU - INOVĀCIJĀS

  Solar + Power Award tika izveidota 2011. gadā, lai novērtētu visu vērtību ķēdi , produktus, pakalpojumus un cilvēkus, kas izstrādā inovatīvas PV ražošanas pieejas. Solar + Power Award kategorijās tiek ņemta vērā visa PV vērtību ķēde no materiāliem līdz gala produktam, no procesa līdz indivīdam.

  PV Magazine Top Innovation Award

  PV magazine balva tiek piesķirta bateriju enerģijas uzglabāšanas sistēmām (BESS), sistēmas līdzsvariem (BOS),saules invertoriem, ražotājiem un PV moduļiem.
  PV_Award_Standard
  thumb2_9dfe3b0d-7422-4477-9d3a-579a949a0dee-log1

  INTERSOLAR AWARD- WINNER

  Intersolar — Pasaules vadošā saules enerģijas nozares izstāžu organizātori godina pionierus un novatorus enerģētikas nozarē par nenovērtējamo ieguldījumu, ko viņi sniedz nozarei un sabiedrībai kopumā. Labākie saņems Intersolar AWARD.

  FORBES home

  Labākie saules paneļi mājām 2023. gadā
  Paplašinoties tirgum, arvien palielinās uzņēmumu skaits, kas sacenšas par jūsu biznesu. Konkurence saasinās un tā ir laba ziņa patērētājiem. Konkurence virza inovācijas, vienlaikus kontrolējot cenas. Tomēr pieaugošais saules paneļu ražotāju skaits un garie pieejamo iespēju saraksti var mulsināt tos, kuri cenšas noteikt labāko enerģijas risinājumu savām mājām.

  Lai palīdzētu, mēs esam rūpīgi apskatījuši labākos saules paneļu ražotājus un to produktu klāstu, lai izveidotu mūsu piecu labāko uzņēmumu sarakstu. Mēs tos esam uzskaitījuši šeit, kā arī svarīgu informāciju, kas jāņem vērā, izlemjot, kuram pakalpojumu sniedzējam ir vislabākie saules paneļi jūsu mājām.

  Kopsavilkums: labākie saules paneļi mājām

  SAULES PANEĻU UZŅĒMUMS FORBES MĀJAS VĒRTĒJUMS MAKSIMĀLĀ EFEKTIVITĀTE (%) MAKSIMĀLĀ PANEĻA JAUDA (W) SAULES PANEĻA GARANTIJA (DETAĻAS) PIEEJAMA TIEŠSAISTES TĒRZĒŠANA
  Saules spēks 4.8
  4.5-removebg-preview-1-e1625735940152
  22,8% 440w 25 gadi
  Panasonic Saule 4.7
  4.5-removebg-preview-1-e1625735940152
  22,2% 410w 25 gadi
  Q CELLS 4.7
  4.5-removebg-preview-1-e1625735940152
  20,6% 405w 25 gadi
  Kanādas Saule 4.5
  4.5-removebg-preview-1-e1625735940152
  22,5% 460w 25 gadi
  REC Saule 4.5
  4.5-removebg-preview-1-e1625735940152
  22,3% 430w 25 gadi