Saules gaismas pārvēršana elektrībā

Tikai 1 stundā Zeme no saules saņem vairāk enerģijas, nekā mūsu sabiedrība patērē gada laikā. Padariet sauli par savu jauno enerģijas piegādātāju. Fotoelementu efekts ļauj ražot elektroenerģiju no saules gaismas. Katrs fotoelektriskais saules panelis sastāv no daudzām šūnām, šīs šūnas ir izgatavotas no silīcija, pusvadoša materiāla. Šīs silīcija šūnas absorbē saules gaismu iekustinot elektronus, radot elektrisko strāvu.

Aizpildiet pieteikumu

  Kā darbojas saules paneļi?

  Fotoelektriskie paneļi ir izgatavoti no 8 galvenajiem komponentiem:

  1. Alumīnija rāmis
  2. Rūdīts vāka stikls
  3. Iekapsulēšanas folija 1
  4. Saules šūnas
  5. Iekapsulēšanas folija 2
  6. Aizmugures lapa
  7. Sadales kārba

  Saules fotoelementi pārvērš saules gaismu elektroenerģijā. Saules enerģija tiek novadīta caur mazām metāla sloksnēm (kopne) uz saules baterijām uz platākām metāla sloksnēm (kopnes stieņiem), kas iegūstot enerģiju novada to uz sadales kārbu(es) saules paneļa aizmugurē. Caur sadales kārbu saules panelis ir savienots ar citiem PV moduļiem, lai izveidotu stringu(virkni). Saules sistēma parasti sastāv no vairākiem stringiem.

  Kas jāņem vērā, izvēloties saules paneļus?

  Pirms izlemjat par PV paneļiem, jums jāpārbauda šādi kritēriji:

  ✓ Zīmola uzticamība
  Lai veiktu drošu ieguldījumu, jums vajadzētu izvēlēties labi pazīstamu un banku spējīgu (Tier 1) saules paneļu zīmolu ar veiksmīgu pieredzi, reputāciju daudzu gadu garumā.

  ✓ PV paneļa jauda un efektivitāte
  Saules paneļa veiktspēja ir norādīta WP (watt peak, saukta arī par jaudu) un efektivitāte %. Jo augstākas vērtības, jo labāk, taču jāņem vērā arī izmaksas par Wp.

  ✓ Preces garantija
  Produkta garantija ir garantija par izstrādājuma materiāliem un izgatavošanu, tā attiecas uz jūsu saules paneļiem, ja atklājat problēmas ko izraisa ražošanas defekts noteiktā laika posmā.

  ✓ Jaudas izvades garantija (degradācija)
  Saules paneļu veiktspējas garantija nodrošina garantiju, ka jūsu saules paneļi darbosies noteiktā efektivitātes līmenī pēc noteikta gadu skaita (piemēram, 25 gadu laikā).

  ✓ Saules paneļu sertifikāti/testi
  Saules paneļi parasti tiek pārbaudīti ekstremālos apstākļos (piemēram, amonjaka, sāls miglas, smilšu un PID izturība) un tiem ir atbilstoši sertifikāti.

  Kas ir 1. līmeņa saules panelis

  Terminu “Tier 1” diezgan plaši un bieži lieto daudzi saules enerģijas pārdošanas uzņēmumi kuri to izmanto, lai raksturotu savus saules paneļus kā augstas kvalitātes produktu. 1. līmeņa klasifikācijas skalu organizē Bloomberg New Energy Finance Corporation un tā tiek izmantota lai klasificētu saules paneļu ražotājus pēc to banku iespējām vai finansiālās stabilitātes.

  Banka nefinansētu liela mēroga projektu teiksim 100 miljonu eiro vērtībā, ja izmantotais produkts varētu īstermiņā neizdoties, tāpēc netieši Tier 1 saraksta saules panelis tiek uzskatīts kā augstas kvalitātes panelis vai jāsaka, saules panelis kas ir paredzēts lai ražotu jaudu tik ilgi cik garantētais kalpošanas laiks, kas ir aptuveni 25-30 gadi. Otrs iemesls, kāpēc var pieņemt, ka 1. līmeņa saules panelis ir kvalitātes panelis, ir balstīts uz Bloomberg noteiktajiem kritērijiem, jo ​​Tier 1 sarakstā var iekļaut tikai saules paneļu ražotājus kuriem pieder sava ražotne. Ja saules enerģijas uzņēmums izmanto ārpakalpojumus savu paneļu ražošanai, tas netiks iekļauts 1. līmeņa sarakstā. Ja uzņēmumam pieder sava ražotne, tad jūs zināt, ka tiks ieviestas stingras kvalitātes kontroles vadlīnijas, kas galu galā radīs labāku un uzticamāku produktu! Uzņēmumi kas investējuši paši savā ražošanā, investē arī sava produkta izpētē un attīstībā.

  Ir svarīgi atzīmēt, ka tikai ļoti neliela daļa pasaules saules paneļu ražotāju sasniedz 1. līmeņa rangu, tāpēc esiet ļoti piesardzīgs, ja saules enerģijas tirdzniecības pārstāvis apgalvo, ka viņu saules panelis ir 1. līmeņa panelis.

  2022. gada 1. līmeņa saules paneļu saraksts (2 ceturksnis). Skatiet, kādi saules moduļu ražošanas uzņēmumi ir ietverti sarakstā zemāk. Lūdzu ņemiet vērā, ka saraksts tiek atjaunināts katru ceturksni.

  Manufacturers

  Q1

  Q2

  Q3

  Q4

  Adani / Mundra

  AE Solar

  AKCOME

  AU Optronics

  Beyond Sun

  Boviet

  BYD

  Canadian Solar

  CECEP

  CGS

  Chint / Astronergy

  Dehui

  DMEGC

  Dongfang

  Eging

  ET Solar Inc

  Exiom Group

  First Solar

  GCL System

  Goldi Solar

  Green Wing

  Haitai

  Hansol Technics

  Hanwha Q Cells

  Heliene

  Hevel

  HT-SAAE

  HuaSun Energy

  Hyundai

  JA Solar

  Jetion

  Jinneng / Jinergy

  Jinko

  Jolywood

  Leapton Energy

  LG Solar

  LONGi Solar

  Meyer Burger

  Motech

  Neo Solar Power (NSP) / URE

  New East Solar Energy

  Philadelphia Solar

  REC Group

  Recom

  Renesola Yixing

  Renewsys

  Risen Energy

  S-Energy

  Seraphim / SEG

  Sharp

  Shinsung

  Solargiga

  Sumec / Phono Solar

  Sunport

  SunPower / Maxeon

  Suntech

  Swelect

  Talesun

  Tongwei

  Trina Solar

  TSEC

  Ulica Solar

  UREC

  Vikram

  VSUN Solar

  Waaree

  Yingli Silfab

  ZNShine

  Saules paneļa efektivitāte

  Saules paneļa efektivitāti mēra standarta testa apstākļos (STC), pamatojoties uz elementa temperatūru 25°C, saules starojumu 1000W/m2 un gaisa masu 1,5. Paneļa efektivitāti (%) efektīvi aprēķina, dalot maksimālo jaudu vai Pmax (W) pie STC ar kopējo paneļa laukumu, kas mērīts metros kvadrātā.

  Saules paneļa efektivitāte

  Saules paneļa efektivitāte ir saules gaismas (apstarošanas) daudzuma mērs, kas nonākot uz saules paneļa virsmas tiek pārveidots par elektroenerģiju. Pateicoties daudzajiem fotoelementu tehnoloģiju sasniegumiem pēdējos gados, vidējā paneļa efektivitāte ir palielinājusies no 15% līdz krietni virs 20%. Šī lielā efektivitātes lēciena rezultātā standarta izmēra paneļa jauda palielinājās no 250 W līdz 400 W un vairāk.

  Saules paneļa efektivitāti nosaka divi galvenie faktori; fotoelementu (PV) elementu efektivitāte, pamatojoties uz elementu konstrukciju, silīcija tipu un kopējo paneļa efektivitāti pamatojoties uz šūnas izkārtojumu, konfigurāciju un paneļa izmēru.

  Šūnu efektivitāte

  Šūnu efektivitāti nosaka šūnu struktūra un izmantotā substrāta veids, kas parasti ir P vai N tipa silīcijs. Elementu efektivitāti aprēķina pēc tā sauktā aizpildījuma koeficienta (FF), kas ir PV elementa maksimālā konversijas efektivitāte pie optimālā darba sprieguma un strāvas.
  Šūnu konstrukcijai ir nozīmīga loma paneļa efektivitātē. Galvenās funkcijas ietver silīcija tipu kopņu konfigurāciju un pasivācijas veidu (PERC). Paneļi kas būvēti izmantojot dārgas IBC šūnas pašlaik ir visefektīvākās (20-23%), pateicoties augstas tīrības pakāpes N-veida silīcija substrātam un bez zudumiem no kopņu ēnošanas. Tomēr ir paneļi kas izstrādāti izmantojot jaunākās monokristāliskās PERC šūnas un progresīvākas heterojunkcijas (HJT) šūnas kas sasniedz efektivitātes līmeni kas pārsniedz 20%.
  frontside-of-a-conventional-solar-cell-oct-news-img

  5 labākie augstākās kvalitātes (premium klases) saules paneļi

  Efektīvāko un labākās kvalitātes saules paneļu saraksts, pamatojoties uz uzņēmuma vēsturi, kvalitāti, reālo veiktspēju, garantijas nosacījumiem, servisu un saules enerģijas nozares profesionāļu atsauksmēm. Šis saraksts ir piemērojams lielākajai daļai reģionu ar attīstītu saules enerģijas nozari, Austrālija, ASV, Eiropa, Āfrika un Āzija.

  5 labākie augstākās kvalitātes (premium klases) saules paneļi

  No Image Make Leading Model * Cell Technology Max Efficiency * Product Warranty **
  1 Sunpower solar panel SunPower Maxeon 3 N-type IBC 22.8% up to 40 years
  2 REC Alpha solar panel REC Alpha Series N-type HJT 21.9% 20 years
  3 Panasonic solar panel Panasonic Evervolt N-type HJT 21.7% 25 years
  4 Qcells G9 solar panel Qcells QPeak DUO G9+ P-type PERC 20.8% 25 years
  5 Winaico solar panel Winaico WST-375MG P-type PERC 20.6% 25 years

  Izvēloties saules paneļus no vadošajiem ražotājiem kuru cena ir augstāka, tiek piedāvāta labāka kvalitāte, augstāka efektivitāti un lielāku uzticamība. Ir pierādījies, ka norādīto (tabula) ražotāju saules paneļi ir labāki par lētākajiem paneļiem un kalpo ilgāk, jo daudzi mazāk zināmie “lētie” ražotāji neievēro garantijas, bankrotē vai tiek svītroti no Tīras enerģijas padomes apstiprināto paneļu saraksta.

  Atsauce

  https://www.cleanenergyreviews.info/blog/best-solar-panels-review/

  Citas atsauces

  These Are The Best Solar Panels To Buy In 2022 – According To The Pros

  10 best solar panels for home in 2022: top brands and products compared