HOT-POT PROTECT NOVĒRS SAULES PANEĻA UGUNSBĪSTAMĪBU

Aizpildiet pieteikumu

  HOT-POT PROTECT NOVĒRS SAULES PANEĻA UGUNSBĪSTAMĪBU

  Ugunsgrēks, izmantojot PV paneļus? Ar Qcells paneļiem nav iespējams.

  Iepriekš plašsaziņas līdzekļos ir bijuši atkārtoti ziņojumi par iespējamu fotoelektrisko sistēmu aizdegšanās bīstamību. Hanwha Qcells skaidri norāda: saules sistēmas un paneļi, kas aprīkoti ar oriģinālajiem Hanwha Qcells tehnoloģiju droši novērš jebkādu paneļu aizdegšanās risku. Q-Cells kvalitātes un drošības procedūra “Hot-Spot Protect” nodrošina, ka Q-Cells piegādātās saules šunas un paneļi tiek garantēti bez karstajiem punktiem, kas varētu paneli uzkarst un sliktākajā gadījumā izraisīt paneļa aizdegšanos.

  Uzstādot saules enerģijas sistēmas, Hanwha Qcells galvenā prioritāte ir ugunsdrošība. Mēs saviem uzstādītājiem sniedzam precīzus uzstādīšanas norādījumus un regulāri apmācām uzstādītājus mūsu mācību centrā.

  Qcells saules tehnoloģija “Inženierēts Vācijā” piedāvā vairāk priekšrocību bez ugunsdrošības: Q-Cells saules šūnas un paneļi tiek pakļauti stingrākām pārbaudēm, nekā noteikts standartos, saglabā pilnu jaudu ilgtermiņā (Anti PID tehnoloģija). Pamatojoties uz Tra.QTM marķējumu, tie ir nemanāmi izsekojami – gluži kā pirkstu nospiedums.

  Hot-Spot Protect nozīmē: paneļi ir aizsargāti pret aizmugures virsmu bojājumiem, ko izraisa karstā punkta efekti vai paneļu daļējs ēnojums.

  KĀ TIEK IZVEIDOTI KARSTIE PUNKTI?

  Dažādos ražošanas posmos saules šunas primārais materiāls – silīcija plāksnītes – tiek pakļauts gan ķīmiskām vielām, gan spēcīgam karstumam līdz 900 ℃. Transportēšanas laikā tie tiek pakļauti arī mehāniskai slodzei. Kopā šie faktori var radīt ļoti mazus materiāla defektus – tā sauktās “mikroplaisas” –, kuras nevar pamanīt tradicionālajās gala pārbaudēs. Bojāta malu izolācija var izraisīt arī karstos punktus.

  KO VAR IEZRASĪT KARSTIE PUNKTI?

  Karstie punkti patiešām parādās, kad paneļi atrodas daļējā ēnā. Kad viena paneļa šūna ir aizēnota (piemēram, ar antenu, skursteni vai netīrumiem), tā nerada strāvu, bet pārējās šūnas turpina darboties. Tas noved pie apgrieztām strāvām, kas dod priekšroku darboties karstā punkta zonā, kur tām ir mazāka elektriskā pretestība. Pēc tam šī spēcīgā, izolētā spriedzes dēļ karstā punkta zonas daļas var uzkarst virs 250 ℃. Šajā brīdī šūna var izdegt. “Labākajā gadījumā” tas tikai noved pie nepārtraukta ražas zuduma, bet sliktākajā gadījumā panelis var aizdegties.

  KĀPĒC AR HANWHA Q-CELLS NAV KARSTIE PUNKTI?

  Lai samazinātu karsto punktu risku, daudzi ražotāji vienkārši samazina tā saukto elementu pārrāvuma spriegumu. Tas samazina maksimālo līmeni, līdz kuram šūna uzsilst, bet arī samazina šūnas veiktspēju. Tomēr Hanwha Q-cells pēdējās pārbaudes stadijās visās šūnās tiek ievadīta pretēja strāva. Pēc tam infrasarkanā kamera parāda jebkuru karsto punktu kā siltuma punktu. Šūnas ar karstajiem punktiem pēc tam tiek šķirotas un pārstrādātas. Rezultātā mūsu saules šūnas un paneļi ir bez karstajiem punktiem. Izmantojot Q-Cells Hot-Spot Protect, Hanwha Qcells ir vienīgais PV uzņēmums, kas spēj sakārtot visas karstā punkta ietekmētās šūnas, lai nodrošinātu saules enerģijas īpašniekiem visaugstāko aizsardzības līmeni.