HOT-SPOT PROTECT NOVĒRS SAULES PANEĻA UGUNSBĪSTAMĪBU

Aizpildiet pieteikumu

  HOT-SPOT PROTECT TEHNOLOĢIJA NOVĒRŠ SAULES PANEĻA UGUNSBĪSTAMĪBU

  Ugunsgrēks, ar Qcells saules paneļiem nav iespējams.

  Iepriekš plašsaziņas līdzekļos ir bijuši atkārtoti ziņojumi par iespējamu saules sistēmu aizdegšanās bīstamību. Hanwha Qcells skaidri norāda: saules sistēmas un paneļi, kas aprīkoti ar oriģinālajiem Hanwha Qcells hot-spot protect tehnoloģiju droši novērš jebkādu paneļu aizdegšanās risku. Q-Cells kvalitātes un drošības procedūra “Hot-Spot Protect” nodrošina, ka Q-Cells piegādātās saules šunas tiek garantēti izgatavotas bez karstajiem punktiem.

  Uzstādot saules enerģijas sistēmas, Hanwha Qcells galvenā prioritāte ir ugunsdrošība. Qcells saviem uzstādītājiem sniedz precīzus uzstādīšanas norādījumus un regulāri apmāca uzstādītājus Qcells mācību centrā.

  Hot-Spot Protect nozīmē, ka saules paneļi ir aizsargāti pret aizmugures virsmu bojājumiem, ko izraisa karstā punkta efekti vai saules paneļu daļējs ēnojums.

  KĀ VAR IZVEIDOTIES PANEĻA KARSTIE PUNKTI?

  Dažādos ražošanas posmos saules šunas primārais materiāls – silīcija plāksnītes – tiek pakļauts gan ķīmiskām vielām, gan spēcīgam karstumam līdz 900 ℃. Transportēšanas laikā tie tiek pakļauti arī mehāniskai slodzei. Kopā šie faktori var radīt ļoti mazus materiāla defektus – tā sauktās “mikroplaisas” –, kuras nevar pamanīt tradicionālajās gala pārbaudēs. Līdz ar to bojātā malu izolācija var izraisīt karstos punktus.

  KO VAR IEZRAISĪT SAULES PANEĻA KARSTIE PUNKTI?

  Karstie punkti patiešām parādās, kad paneļi atrodas daļējā ēnā. Kad viena paneļa šūna ir aizēnota (piemēram, ar antenu, skursteni vai netīrumiem), tā nerada strāvu, bet pārējās šūnas turpina darboties. Tas noved pie apgrieztām strāvām, kas dod priekšroku darboties karstā punkta zonā, kur tām ir mazāka elektriskā pretestība. Pēc tam šī spēcīgā izolētā zona spriedzes dēļ karstājā punktā zonas daļas var uzkarst virs 250 ℃. Šajā brīdī šūna var izdegt. “Labākajā gadījumā” tas tikai noved pie nepārtraukta elektroenerģijas zuduma, bet sliktākajā gadījumā panelis var aizdegties.

  KĀPĒC HANWHA Q-CELLS SAULES PANEĻIEM NAV KARSTIE PUNKTI?

  Lai samazinātu karsto punktu risku, daudzi ražotāji vienkārši samazina tā saukto elementu pārrāvuma spriegumu. Tas samazina maksimālo līmeni, līdz kuram šūna uzsilst, bet līdz ar to arī samazina šūnas veiktspēju. Hanwha Q-cells pēdējās pārbaudes stadijās visās šūnās tiek ievadīta pretēja strāva. Pēc tam infrasarkanā kamera parāda jebkuru karsto punktu kā siltuma punktu. Šūnas ar karstajiem punktiem pēc tam tiek šķirotas un pārstrādātas. Rezultātā QCells saules šūnas ir bez karstajiem punktiem. Izmantojot Q-Cells Hot-Spot Protect, Hanwha Qcells ir vienīgais PV uzņēmums, kas spēj novērst visas karstā punkta ietekmētās šūnas, lai nodrošinātu saules enerģijas īpašniekiem visaugstāko aizsardzības līmeni.